Tartu Pauluse Kiriku hüdroisolatsioonitööd on osa kiriku restaureerimistöödest

Tartu Pauluse Kiriku hüdroisolatsioonitööd

Tartu Pauluse Kiriku hüdroisolatsioonitöödtegi OÜ Evari Ehitus 2015. aastal

Vundamendi hüdroisolatsioonitööd

Vundamendi hüdroisolatsioonitöödekäigus olemas olev vundament kaevati lahti, puhastati, pesti survepesuriga, parandati ehk korrastati, krunditi ehk kaeti praimeriga ja keevitati peale SBS bituumenrullmaterjalist kaitsekiht ehk hüdroisolatsioonikiht.  Hüdroisolatsioonitöödeks kasutati SBS bituumenrullmaterjali. Materjal oli ima puistest kaitsekihita ja kaalus 3,2 kg/m2. Hüdroisolatsioonimaterjalide omavahelised ülekatted olid vähemalt 100 mm. Hüdroisoleeriti vundamendist läbiminevad torustikud. Hüdroisolatsioonitöid tehti järk-järguliselt. Vundamendi kaevik täideti liivast puistega ja tihendati.

Tartu Pauluse Kiriku restaureerimine on saanud Muinsuskaitseameti tunnustuse osaliseks – esimene hästi restaureeritud mälestiste kategoorias 2015. aastal.

Loe veel:

Hüdroisolatsiooniks kasutati bituumenrullmaterjali

Tartu Pauluse Kiriku hüdroisolatsioonitööd

Objekti andmed

Objekt:   Tartu Pauluse Kirik
Aadress:   Riia 27, Tartu

Tartu Pauluse juugendstiilis kirik on  ehitatud tellistest monumentaalse ristkülikukujulise põhiplaaniga graniidist sokliga

paulus-86

Kirik esindab eelkõige Soome rahvusromantilist stiili. Pauluse kirik on ainuke tänaseni säilinud Eliel Saarineni Soome-perioodil projekteeritud kirik maailmas. Hoonel on sarnasusi Joensuu ja Lahti raekojahoonetega, mis on samuti Saarineni projekteeritud. Tartu Pauluse kirikule pandi nurgakivi 31. mail 1915. aastal. Algse ehitamise ajal raha nappis ja paljud projektis olnud lahendused jäid toona välja ehitamata nagu näiteks külgmised trepikojad.

Aastatel 2005-2015 renoveeriti Pauluse kirik täies ulatuses. Pauluse Kiriku restaureerimisega sai Tartu juurde lisaks ilusale kirikuhoonele ka ilusa ja suure kontserdisaali.

Galerii