Ridaelamu SBS katus Tartumaal Paruni 4 soojustati 350 mm paksuse vahtpolüsterooliga

Ridaelamu SBS katus Tartumaal Paruni 4
Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4. Katusetööd koos terrasside ehitamisega tegi OÜ Evari Ehitus 2014. aastal.

SBS lamekatuse ehitus

Põhihoone SBS lamekatuse ehitus

SBS lamekatuse aurutõkke ehitus

Põhihoone SBS lamekatusega raudbetoonist kandekonstruktsioonile paigaldati kileaurutõke. Kile erinevad paanid pandi ülekattesse ja kinnitati teibiga. Aurutõkkeks kasutati kilet paksusega 0,2 mm. Paanide omavahelised ülekatted olid suuremad kui 200 mm. Aurutõkke ääred tõsteti vertikaalpindadele.

SBS lamekatuse soojustuse ehitus

SBS lamekatuse soojustuse ehitamiseks kasutati vahtsoojustust EPS 50 paksusega 350 mm. Vahtsoojustuse pealmisesse kihti hööveldati tuulutuse peakanalid mõõtudega 90*50 mm. SBS lamekatuse soojustuse pealiskihiks kasutati Isover klaasvillast tuulutussoontega villaplaate paksusega 30 mm. Katusele anti kalded kaldu lõigatud vahtsoojustuse plaatidega ja vastukalded ehitati fibo kergkruusast. Katusetasapindade vahelised kivimüürid soojustati jäiga kivivillplaatidega paksusega 100 mm.

SBS lamekatuse katusekatte ehitus

SBS lamekatuse katusekatteks ehk hüdroisolatsioonikihiks ehk kattekihiks keevitati katusele kahes kihis bituumenrullmaterjalist katusekate. Katusekonstruktsioon kinnitati aluskatuse külge tüüblitega. Tüübliteks kasutati plastist teleskooptüübleid. Tüüblid kinnitati betoonpinda ette puuritud aukudesse.

SBS lamekatuse vee äravoolusüsteemi ehitus

SBS lamekatus on sisemise vihmavee äravooluga. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati katusekonstruktsiooni elektrilise küttega 10 katusekaevu. Prahi kaevu sattumise vältimiseks kaeti avaused prahisõeladega.

SBS lamekatuse muud ehitustööd

SBS lamekatuse tuulutuse peakanalitele keevitati 10 alarõhutuulutit. Alarõhutuulutite jalamile keevitati tugevduseks bituumenrullmaterjalist tugevduslapid. Paigaldati katuse erinevad ääreplekid. Katustele paigaldati kümme katuseakent.

Terrasside SBS lamekatuse ehitus

Terrasside SBS lamekatusel olemas olevale puitkonstruktsioonile keevitati kahes kihis SBS bituumenrullmaterjalist kattekiht ehk hüdroisolatsioonikiht. Parapetile ja seinale tehti SBS bituumenrullmaterjalist ülestõsted ehk ülespöörded. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati elektrilise küttega katusekaevud.

Objekti andmed

Objekt:   Ridaelamu
Aadress:   Paruni 4, Ülenurme, Tartumaa

Ridaelamu asub Tartumaal Ülenurmes Paruni tänavas

artehouse

Rohelus, puhas õhk, turvaline keskkond ning Tartu jalutuskäigu kaugusel on vaid mõned iseloomustavad märksõnad Paruni tänava ridaelamute kohta.

Valgusküllased 3 ja 4 toalised korterid läbi kahe korruse on kõik saunaga, ruumika terrassi ning eraldi asetseva panipaigaga. Paruni tänava ridaelamu on kivihoone, mis on kaetud raudvitroliga immutatud lauaga. Paigaldatud on kolmekordsed puitraamidel aknad ning omapärasust lisab valguskupliga trepihall. Paigaldatud on autonoomne gaasiküte.

Iga korteri juurde kuulub kaks parkimiskohta.

Paruni tänava ridaelamute energiamärgis on C.

Ülenurme on hinnatud elukeskkond tänu turvalisusele, hästi väljaarenenud infrastruktuurile ning heale bussiühendusele Tartuga. Samuti on väljaarendatud kergliiklustee Tartuni, mis pakub palju  võimalusi tegeleda välispordiga. Ülenurmes on olemas kool ning ka lasteaed.

Galerii