Eramute lamekatusetööd Tartus Siili tänaval tegi OÜ Evari Ehitus

Eramute lamekatusetööd Tartus Siili tänaval

Eramute lamekatusetööd ja vundamendi hüdroisolatsioonitöödTartus Siili tänaval tegi OÜ Evari Ehitus 2010. aastal.

Korraga rajati terve uus tänavalõik paljude uute eramutega. Enamus ehitatud majade hüdroisolatsioonitöödest ja katusetöödest tegi OÜ Evari Ehitus.

Vundamendid. Betoonist aluspind korrastati. Nakkumise parandamiseks betoonist aluspind krunditi ehk kaeti praimeriga. Pinnale keevitati bituumenrullmaterjalist hüdroisolatsioonikiht. Vundamendid soojustati vahtsoojustusega.

Katused. Raudbetoonist laepaneelide pealmised pinnad korrastati ja pinnale keevitati ühekihiline SBS bituumenmaterjalist aurutõkkekiht.

Soojustuseks kasutati vahtpolüsterooli EPS 60 ja pealmiseks ehk tuulutuskihiks paigaldati Isover klaasvillast 30 mm paksused katteplaadid. Villaplaatides olevad tuulutuskanalid ühendati tuulutuse peakanalitega. Selleks lõigati vahtpolüsteroolist soojustuse ülemisse pinda kanalid laiusega 90 mm ja sügavusega 50 mm.

Hüdroisolatsioonimaterjaliks ehk katuse kattematerjaliks kasutati SBS bituumenmaterjali, mis keevitati gaasipõletitega aluspinnale kahes kihis. Katusekonstruktsioon kinnitati aluskonstruktsiooni külge teleskooptüüblitega. Kinnituselemendina kasutati betooninaelu. Naelad löödi betoonpinda puuritud aukudesse. Tüüblid paigaldati hüdroisolatsioonikihi alumise kihi paanide ühendusvuukidesse. Paanide omavaheline ülekate tehti pikivuukides 100 mm ja ristivuukides 150 mm. Erinevad kattekihid paigaldati nii, et ühendusvuugid ei sattuks kohakuti.

Katused on sisemise vihmavee äravooluga. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati katusekaeve. Kaevud on elektrilise küttega. Kaevudele paigaldati prahisõelad. Katuse tuulutamiseks kasutati nii alarõhutuuluteid kui ka parapetituulutust. Parapetituulutus ehitati immutatud saematerjalist ja OSB 3 ehitusplaatidest. Parapetid kaeti SBS bituumenrullmaterjalist kattega ehk tõstetega ehk ülespööretega. Katusetele paigaldati ääreplekid.

Objekti andmed

Objekt:   Eramud
Aadress:   Siili tänav, Tartu

Galerii

Eramud Tartus Siili tänaval asuvad Emajõe kaldal praktiliselt keset Tartu linna. 

Sili tänava majad Tartus on uus arendus. Tartu südalinn asub lühikese jalutustee kaugusel. Eramutel on suured krundid, mis ulatuvad jõeni. Jõe kaldale on ehitatud paatidele sadamad. Eramutel on jõe suunas avar vaade.