Eesti Rahva Muuseum ERM katusepollarid Tartus paigaldas OÜ Evari Ehitus

Eesti Rahva Muuseum ERM katusepollarid Tartus

Eesti Rahva Muuseum ERM katusepollaridTartus. Pollarite paigaldustöö tegi OÜ Evari Ehitus 2015. aastal

Eesti Rahva Muuseumi lamekatus koosneb kahest erinevast katuselahendusest. Aurulekete vältimiseks ei paigaldatud peakatuse katusekonstruktsiooni kinnitamiseks katusesse traditsioonilisi kinnitustüübleid ehk katusetüübleid. Selleks, et tuul katusekonstruktsiooni ära ei viiks, kasutati katuse kinni hoidmiseks raskust. Kogu põhikatus kaeti ühtlase graniitkillustiku kihiga. Killustikukihi liikuma hakkamise vältimiseks, mööda kaldpinda alla, kinnitati katusele metallist raamistik, mis täidab ka piksekaitse ülesannet. Raamistiku vahe täideti graniitkillustikuga.

Katusepollarid lamekatusel

Katusepollarid lamekatusele. Turvaliseks liikumiseks katusel paigaldati katusele Soome firma PITO pollarid ehk punktpollarid ehk turvapollarid ehk katusepollarid. Pollarid kinnitati kandetalade külge. Katusepollarid paigaldas OÜ Evari Ehitus.

Ehitatud katuse üldpind on 22 300 m2. Ehitatud lamekatuskuulutati Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite liidu poolt 2015. aastal parimaks lamekatuseks Eestis.

Loe veel:

Pollaridpaigaldati lamekatusele

Eesti Rahva Muuseum ERM katusepollarid Tartus

Objekti andmed

Objekt:   Eesti Rahva Muuseum
Aadress:   Muuseumi tee 2, Tartu

Eesti Rahva Muuseum Raadil avas uksed 1. oktoobril 2016

erm_est-eng_hele-86

Eesti rahvale ja kultuurile rajatud kodu täidab endas mitut ülesannet korraga. Esiteks kodu kaitseb ja hoiab ühiselt tegutsevaid inimesi koos. ERM on rahvusmuuseumina eestluse mõtestaja, rahva põhiväärtuste kandja ja järjepidevuse hoidja. Tema tegevusmeetodiks on kultuuride koostöö ja dialoog. Teisalt on ERM avatud ja kaasav õpi- ja kultuurikeskkond Tartus, kus pakutakse harivat ja põnevat tegevust kõigile põlvkondadele. Külastajale avaneb nii esemeline kui virtuaalne maailm, mis kutsub avastama, teadvustama ning ise kõigest osa saama. Sellisel kujul loob muuseum sideme noorema ja vanema leibkonna vahele. Samas hakkab ERM läbi viima erinevaid koolitusprogramme nii õpilastele kui muidu huvilistele.

Galerii