Vundamendi soojustus

Keldriseina soojustamine

VUNDAMENDI SOOJUSTUS on OÜ Evari Ehitus üks tegevusvaldkondi

Vundamendi, keldriseinte, põrandate õige soojustamine aitab vältida umbes 20% soojakadudest ja säästa küttekulu arvelt.

Vundamendi soojustamiseks kasutame erinevaid plaatvahtsoojustusmaterjale. Vundamentide soojustamiseks võib kasutada ka kergkruusa. Soojustusplaadid paigaldatakse tihedalt nii aluse kui üksteise vastu vältides vahede teket (v.a. projektis ettenähtud vahed). Tekkinud vahed tihendatakse konkreetsesse konstruktsiooni sobiva soojustusmaterjaliga. Soojustuse sisse või soojustuse pinnale paigaldatavad korrosiooniohtlikud metallosad kaitstakse korrosiooni eest.

Kasutatavad soojustusmaterjalid

EPS soojustus. Kõige enam kasutatakse vundamentide soojustamiseks vahtpolüstüreenist ehk EPS soojustusplaate, kuna EPS on teistest plaatsoojustustest soodsaim. Tulenevalt heast soojusisolatsioonivõimest, suurest niiskuskindlusest, koormustaluvusest sobib vundamentide ja soklite soojustuseks enim EPS 80 plaadid. Kui soojustusele tulev koormus on suurem tavapärasest, tuleb suurendada ka soojustuse koormustaluvust.

Styrofoam (XPS) isolatsioonimaterjalid on valmistatud ekstrudeeritud kärgpolüstüreenist ja sobilikud seepärast just pinnasesse ehitamisel, kus vajatakse kõrget koormustaluvust, niiskuskindlust ning häid ja kestvaid soojusisolatsiooniomadusi. Materjali kasutatakse vundamentide, keldriseinte, otse pinnasele põrandate, pööratud katuste soojustamiseks.

PUR, PIR soojustus. Soojustusplaat on suletud pooridega uuema põlvkonna vahtplast. Soojustusplaadid on vastupidavad survele, ilmastiku- ja niiskuskindlad, mõõtmetelt täpsed ja mõõdupüsivad, ei vanane, ei mädane. On madala soojajuhtivusega materjal. Soojajuhtivustegur 0,022 kuni 0,028 W/mK.

Vundamendi soojustus paksus

Soojustuse paksus sõltub kasutatavast materjalist, vajadusest, tellija soovist ja võimalustest.
Enne soojustuse paigaldamist on enamikul juhtudel vaja paigaldada vundamendile või keldriseinale hüdroisolatsioonikiht.

Vaata vundamendi soojustuse galeriid:

Küsi hinnapakkumist

Nimi (kohustuslik)

E-post (kohustuslik)

Teate sisu

OÜ Evari Ehitus – meie teenused – vundamendi soojustus – soojustustööd