Katusepollarid, julgestustrossid

Katusepollarid, julgestustrossid - paigaldustööd

Katusepollarid, julgestustrossid on olulised katusel töötavate ja liikuvate inimeste ohutuse tagamiseks kuid mitte ainult

Katusepollareid liigitatakse olemuselt kerg- ja massiivpollariteks. Veel on olemas ajutised kinnituspunktid ja kinnitussüsteemid.

Kergpollarid

Kergpollareid valmistatakse roostevabast materjalist ja neid kasutatakse ainult inimeste turvamiseks. Kergpollarite ühe süsteemiga saab turvata kuni kolme inimest. Eestis kasutatakse põhiliselt Saksa tootja ABS katusepollareid. Kergpollarid on kaalult kerged ja mõõdult saledad. Peale pollari rakendumist turvaelemendina katusepollar deformeerub ja toode tuleb asendada uue tootega. Erinevatele aluspindadele toodetakse erineva kinnitusviisiga tooteid.

Kergpollarite kinnitamisalused

  1. Betoonist alus. Valmistatakse erineva kinnitusviisiga pollareid. Pollar ise süvistatakse kas ühe punktina betoonalusesse või kasutatakse kinnitamiseks alusplaati koos mitme kiilankruga.
  2. Puidust alus. Valmistatakse väga erineva kinnitussüsteemiga pollareid. Pollareid on võimalik süvistada kas ühe punktina massiivpuidu sisse või kasutada erinevaid pollari alusplaate, mis kinnitatakse puidu külge paljude puidukruvidega.
  3. Metallist alus. Pollarid valmistatakse erinevate metallplaatidega vastavalt aluskonstruktsiooni profiilile. Kinnitamiseks kasutatakse erisuguseid metallikruvisid.
  4. Aluseks on katusepind. Kutsutakse ka katusepinda mitteläbistavateks pollariteks ehk pindpollariteks. Kinnitatakse katusepinna külge kas keevitatavate rullmaterjali ribadega või paigaldatakse pollaritele spetsiaalsed raskused.

Massiivpollarid

Massiivpollareid valmistatakse terasest, on kaetud korrosioonikaitsekihiga ehk tooted on kuumtsingitud ja seestpoolt isoleeritud kondensaadi vastu. Pollareid toodetakse ka värvitud pinnakattega. Eestis kasutatakse põhiliselt Soome tootja PITO tooteid. Tooted sobivad kõigile katusetüüpidele. Pollarite külge saab lihtsalt ja turvaliselt kinnitada turvaköisi, ripptellinguid ja muid vahendeid, mida hoonete hoolduse, remondi ja päästetööde juures võib vaja minna.

Massiivpollarid sobivad ka alusteks katusele paigaldatavatele erinevatele seadmetele ja tarvikutele nagu katusesillad, seadmeruumid või seadmealused, lipuvardad. Pollarite ülemises otsas olev tavapärane kinnitusaas asendatakse sellisel juhul sobiva otsaplaadiga.

PITO katusepollarid vastavad ripptellingute standardile SFS-RN 1808. Kõik pollarid on varustatud andmete sildiga. Sildile kirjutatakse standardi number, tootja, lubatud maksimaalne koormus, tootmispartii number ja paigaldaja.

PITO massiivpollareid liigitatakse 

  1. Keevitatud pollarid. Äärikuga katusepollar, mis kinnitatakse katusekonstruktsiooni külge poltide ja kiilankrutega. Mõõdud 300 kuni 1400 mm. Suurim pollarile lubatud koormus on 5 kN.
  2. Keevitatavad pollarid. Äärikuta katusepollar. Kinnitatakse konstruktsioonide külge keevitades.
  3. Valatud pollarid. Äärikuta katusepollar. Kinnitatakse konstruktsiooni külge valades. Mõõdud 300 kuni 1400 mm. Suurim lubatud koormus on 5 kN.
  4. Plekk-katuse pollarid. Kinnitatakse aluskonstruktsioonist läbi mineva poldi ja vastuäärikuga. Pollarid on mõeldud konstruktsiooni paksustele 300, 400, 500 mm.

Loe veel:

Kuidas tagad Sina oma töötajate ohutuse?

Katusepollar tagab katusel turvalisuse.

Pollar tagab katusel turvalisuse.

 

Katusepollarite ja julgestustrosside kasutus katusel olevate seadmete hooldetöödel

Katusepollarid, julgestustrossid - paigaldustööd

Küsi hinnapakkumist

Nimi (kohustuslik)

E-post (kohustuslik)

Teate sisu

OÜ Evari Ehitus – meie teenused – katusepollarid, julgestustrossid